Новини

28.07.2020 р. в м. Рівне відбулась робоча нарада в заступника голови Рівненської обласної держадміністрації С. Подоліна, начальника управління охорони здоровя О. Вівсянника та начальника ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» О. Коцюбинського, на тему фінансування закладу охорони здоровя, а саме відсутність фінансування на заробітню плату колективу ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України».

Керівники області завірили, що прикладуть всі зусилля для вирішення питання забезпечення фінансування закладу, щоб недопустити зростання протестних настроїв серед працівників закладу та соціальної напруги серед мешканців громади, погіршення рівня надання медичних послуг та уникнення руйнування уже досягнутого рівня роботи СМСЧ №3, забезпечення реалізації державної політики в питаннях стабільності атомної енергетики, цільового захисту населення на території стратегічного об’єкта та для забезпечення безперебійного надання медичної допомоги населенню громади та працівникам ВП «РАЕС», в тому числі в умовах загрози поширення інфекційного захворювання коронавірусної інфекції COVID-19. Для вирішення питання потрібен час, тому можливе затримання заробітньої плати за липень місяць.

24.07.2020 р. в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» відбулась робоча зустріч начальника закладу Коцюбинського О.В. та лікарів – кардіологів кардіологічного відділення Ткачук К.І., Лаврук С.І. з керівником групи кардіохірургів з м. Ковель Танським В.Г., де організовується кардіохірургічне відділення, в т.ч. для виконання трансплантологічного напряму робіт. Дана зустріч була організована в плані ознайомлення з можливостями співпраці між закладами, а саме надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги жителям міста Вараш, відбір складних в діагностичному плані пацієнтів для оперативного лікування, в тому числі й в майбутньому, по питаннях трансплантації, доставки хворих до центру кардіохірургії, вирішення обсягу лікування.

Реалізація співпраці покращить якість надання допомоги пацієнтам, які потребують екстреного втручання (коронаграфія, стентування, планова кардіохірургія). Наявність кардіологічного відділення з висококваліфікованими спеціалістами нашого закладу, які оперативно можуть проводити відбір пацієнтів котрі потребують оперативного лікування, а також реабілітації в післяопераційний період.

Інформація за тиждень

29 липня 2020
Опубліковано в Новини

За минулий тиждень з 20.07.2020 р. по 26.07.2020 р. в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» народилось 6 дітей. Померло по стаціонару 2 хворих. На лікування поступило 71 хворий. Виписано з відділень 49 хворих. На даний час знаходиться 79 хворих на стаціонарному лікувані.

Разом з центром ПМСД взято для дослідження 100 зразків на ПЛР, з них 21 позитивний. Проведно 311 досліджень ІФА, з яких 9 позитивні. Троє пацієнтів госпіталізовано до Сарненської ЦРЛ. Серед медичних працівників - 3 підтвердження на COVID-19 на минулому тижні.

Згідно рішення комісії ТЕБ та НС дозволено проходити первинні медичні огляди (влаштування на роботу), медичні огляди громадян які поступають у ВНЗ, медичні огляди військовозобов’язаних. Всі інші медичні огляди та медичні огляди з видачею відповідних документів будуть проводитись після завершення карантину в місячний термін, з відповідним дозволом комісії ТЕБ та НС.

В закладі завершені перші (основні) етапи технічного облаштування мережі впровадження МІС. Для повного завершення впровадження МІС потрібні кошти для підключення до мережі – інтернет, компютерна техніка яка закуплена Вараським виконавчим комітетом, та кошти для завершення та повного обєднання всіх додаткових відділень та будівель (пологове, швидка, лабораторія, інфекція, КТ, господарча частина). Для цього підготовлено звернення до міського голови, депутатів про виділення коштів.

Інформація за тиждень

22 липня 2020
Опубліковано в Новини

За минулий тижднь з 13.07.2020 р. по 19.07.2020 р. в пологовому відділенні народилось 4 дітей, із них 1 сільської місцевості. На стаціонарному лікуванні поступило 42 хворих. Виписано 43 хворих. На 20.07.2020 р. на стаціонарному лікувані - 58 пацієнтів. З ознаками захворювання на COVID-19 пацієнтів на стаціонарному лікуванні немає.

     За минулий тиждень в закладі вз’ято 7 зразків ПЛР, в загальному 91 зразок, з них 19 позитивних, швидких тестів – 3. Позитивних не виявленно. Проведено 371 дослідження ІФА, з якого 15 позитивні.

     За даними центру ПМСД в місті офіційо підтверджено 181 випадок на COVID-19, 132 – виздоровіло. На минулому тижні 1 пацієнт госпіталізований в Сарненську ЦРЛ. Всі інші пацієнти заходяться на амбулаторному лікуванні у своїх лікарів.

     На протязі тижня в закладі проводиться інвентаризація в зв’язку з переходом в комунальну власність.

     Одночасно, проводяться роботи по налагодженню мережі для інформаційної медичної системи, які плаується завершити на протязі тижня.

     На базі молочної кухні в розпалі ремонтні роботи для організації роботи компютерної томографії, згідно заключеного договору оренди з ТОВ «Темо Луцьк».

     Продовжуються роботи по виконанню вимог ІІ аудиту та впровадженої в закладі системи управлінння ISO:2015.

     Проблемою на сьогоднішній день, залишається відсутнє фінансування на липень місяць по заробітній платі (аванс виплачено в повному об’ємі), та господарського утримання, що є першим у виконанні ліцензійних вимог та процесу передачі закладу з державної в комунальну власність. В звязку з відсутністю фінансування, затримуються роботи по підготовці до осінньо – зимового періоду.

Звіт наради 14.07.2020р.

15 липня 2020
Опубліковано в Новини

14.07.2020 р. в Рівненській обласній державній адміністрації відбулась робоча нарада за участю заступника голови Рівненської ОДА С. Подоліна, начальника УОЗ Рівненської ОДА О. Вівсянника, начальника ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» О. Коцюбинського, заступника з економічних питань ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» О. Конончук, заступників міського голови Вараської міської ради Б. Бірюка, Н. Зубрецької, начальника відділу майна комунальої власності міста І. Савченко. На нараді розглядались питання організації переходу закладу в комунальну власність, можливості прискорення даної процедури та вирішення питання фінансування закладу в перехідних період.

Керівництво області зауважило, що прикладе всі зусилля для вирішення питання часткового фінансування закладу на заробітню плату. Обговорено питання щодо звернення до органів центральної влади про фінансову підтримку закладу в перехідний період.

Начальник ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» О. Коцюбинський доповів про ситуацію в колективі та можливі наслідки недофінансування закладу.

Інформація за тиждень

15 липня 2020
Опубліковано в Новини

За тиждень з 06.07.2020 р. по 12.07.2020 р. в пологовому відділенні народилось 10 дітей, з них жителі сільської місцевості – 2 дітей.

На стаціонарне лікування поступило 50 хворих. Виписано 46 хворих.

Знаходиться на стаціонарному лікувані 61 хворий.

За минулий тиждень в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» взято 27 зразків ПЛР тестів, з них позитивні 2, в ЦПМСД – взято 125 зразків, серед результатів позитивних 13, є і позитивні результати медичних працівників. Зроблено 5 швидких тестів.

Проведено 397 досліджень на ІФА, з них 33 особи мають позитивні результати.

В закладі розпочаті роботи по інвентаризації майна на предачу ЗОЗ в комунальну власність територіальної громади м. Вараш.

В розпалі проводяться роботи по технічному облаштуванні інформаційної медичної системи.

Вже починаючи з 2015 року заклад перейшов на фінансуваня з міського бюджету.Дане рішення регламентоване змінами Бюджетного кодксу України в частині «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та додатку №10 до Закону (перелік закладів ОЗ в т.ч. СМСЧ №3). Це делеговані повноваження оргаів центральної влади. Даної субвенції, враховуючи потужність, об’єм штатної чисельності працівників, об’єм надання клінічних та діагностичних послуг достатньо тільки на 50% від потреби. За погодженням депутатів та міського голови частину недостатнього фінансування забезпечувалось з міського бюджету (що б не втратити функціональні можливості закладу). Для цього щорічно затверджується програма «Здоров’я» міста. Позиція міської влади краще дофінансувати заклад, а ніж створювати ще одим комунальий заклад і мати з нами проблеми (як і майже у всії на сьогоді комунальних закладах).

Неодоразово ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» формувало документи по передачі закладу в комунальну власність, але вони продовжували лягати в кабінетах мерії. Велись переговори та інтриги в місцевій владі, змінювались керівники міста (міський голова – скретарі).

На початку 2019 р.коли дійсно намітились переміни в реформуванні та фінансуванні вторинної ланки, заклад тоді звертався до міської влади про вирішення питання, а саме перехід в комунальну власність, тому що в 2020 р. вже має запрацювати «вторинка» по новій схемі фінансування. Це можливо тільки після перетворення закладу державного в комунальне некомерційне підприємство. Були надані повторно документи до органу місцевої влади, який згідно законодавства відповідальний за процес передачі та повинен контролювати цей процес. Це не відбувалось.

Після повторних звернень закладу, повторої подачі документів до МОЗ України для проходження процедури передачі, зобов’язання Вараської міської раду прийняти рішення зі змінами, нові рішення було прийнято Вараською міською радою в січні 2020 р. про згоду прийняття в комунальну власність ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», з’явилось ключового розпорядження КМУ від 27.05.2020 р.№ 381 «Про передачу цілісного майнового комплексу у власність ОТГ м. Вараш».

Тому часу заключати договір з НСЗУ закладу не було, оскільки це може тільки власне комунальне некомерційне підприємство, яке ще не створено.

Тому фінансування закладу лягло на місцевий орган влади, який вже профінансував квітень та травень. Початок програми «Здоров’я» передбачало фінансуваня і на червень місяць.

Міський голова відмовляється фінансувати заклад, який надає впершу чергу допомогу населенню міста і згідно законодавства залежить від фінансування з міського бюджету. На це зобов’язують відповідні документи та розяснення до них: лист МОЗ України від 11.03.2016 р. №10.03.68/5910 на запит ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» від 24.02.2016 р. Лист від 24.06.2019 р. № 16.1-13/5921/16435.

Тому колектив закладу прийняв рішення вийти з акцією протесту під стіни міської ради.  

 

Питання щодо «Чи надходило фінансування закладу в 200 млн. гривень в цьому році!?»

 

В цьому році з чисто міського бюджету було отримано на всі потреби закладу в тому числі частково на заробітну плату 21488,4 тис. грн. Але ще відсутнє фіансування на липень і наступні місяці. По субвенції з січня по березень місяць 8221,1 тис. грн.

Може 200 млн. і буде якщо починати рахувати з 2016 року, коли заклад перейшов на часткове фінансування з міського бюджету (до 01.04.2020 р.), а з квітня 2020 р. на 100% фінансове забзпечення. За 6 років – це мізер, оскільки бюджет нашого закладу формувався за принципом мінімальної потреби (1/4 від розрахованої потреби). На нас економили і що до утримання закладу так і на заробітній платі, в зв’язку з чим числьність персоналу за усі роки скоротилась від 900 чоловік до 520, скорочено кількість ліжок місць в стаціонарі з 295 на 200. Подальше скорочення в зв’язку з недостатнім фінансуванням може призвести до оптимізації відділень, створення обмеженої структури закладу, зменшення лікувально - діагостичних послуг. І все це під наполегливим тиском місцевої влади, відповідно фінансування.

Але були і приємні моменти, коли за період з 2015 р. по 2018 р. було закупленно ряд сучасного медичного обладнення, яке на сьогодні повністю функціонує, в звязку з чим проведені нові сучасні оперативні втручання, лікування та розширені діагностичні можливості. Все воно є і працює, неодноразово перевірено різними перевіряючими органами, в тому числі проведений держаудит 2019 – 2020 р., який не виявив в цьому плані жодних порушнь.

Проведено ряд ремонтних робіт: частини покрівель, сантехнічні роботи, ремонт амбулаторного прийому акушерсько – гінекологічного відділення, ряд господарських робіт. Але це знову мізерна частина з великої потреби. Щоб зберегти заклад, дати можливість йому розвиватись потрібні великі фінансові вливання, в тому числі предбання сучасного нового обладнення, проведення ремонтних робіт, забезпечення метрологічними послугами та іншими потребами: забезпечення киснем, роботою ліфтів, охороною, роботою транспорту, придбанням нових автомобілів медичного призачення і.д

Для цього 200 млн. на 6 років а це - капля в морі. Мінімальна потреба закладу сьогодні 60 млн. грн на рік. Це реальна потреба, яка не забезпечена.

За повідомленням начальника ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» відбулась телефонна розмова з начальником УОЗ Рівненської ОДА Олегом Вівсянником, по результатам зустрічі керівництва області з МОЗ України щодо фінансування закладу в перехідний період.

Як стало відомо МОЗ Україи відмовилось фінансувати заклад в перехідний період в комунальну власність. В звязку з чим має відбутись розширена нарада по даному питаню з залученням закладу ОЗ, та органу місцевої влади. Про дату і час буде повідомлено пізніше. Продовжуються пошуки шляхів вирішення фінансування закладу.

Інформація за тиждень

08 липня 2020
Опубліковано в Новини

За період з 30.06.2020 р. по 05.07.2020 р. в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» МОЗ України народились 5 дітей. Померлих по стаціонару не було. Заклад знаходиться в режимі карантину. На лікування за тиждень поступило 49 хворих, виписано 41 хворий. Знаходиться 59 хворих.

Проведено 86 ПЛР досліджень. Виявлено 22 позитивних результати (хворі, носії). Швидких тестів проведено 9, з них позитивний 1.

Проведено 242 ІФА, виявлено 7 позитивних. Адміністрація закладу звертається до адміністрації міста з проханням розглянути питання виділення коштів з резервного фонду для придбання засобів ідивідуального захисту персоналу в звязку з відсутністю деяких позицій по віділенням (маски, бахіли, шапки).