Новини

16.06.2020 року відбулась нарада завідуючих та старших медичних сестер за участю голови Профкому ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», де розглядалось питання фінансового забезпечення закладу на червень місяць, а саме, його відсутність. Прийнято рішення щодо звернення з даним питанням до Міського голови Сергія Анощенка.

Крім того, 22.06.2020 року відбулось спільне засідання представників ЦК Атомпрофспілки, ППО ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України», адміністрації закладу, представників влади – міського голови та депутатів міської ради. В результаті наради: місто відмовляється в фінансуванні закладу, колектив організовує акції протетсту.

Адміністрація та колектив ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» вкрай стурбовані таким відношенням до медичних працівників, особливо в час напруженої епідеміологічної ситуації в України. Заклад не в змозі надавати повноцінну медичну допомогу пацієнтам в умовах відсутності фінансуваня, в тому числі й фінансуваня на заробіту плату.

105041194 1583624498468118 787640715008888470 o  105908133 1583624578468110 2482329747762285553 o

 

Окрім того, ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗ україни" підготував листа  до Міського голови та Депутатського корпусу міста Вараш з розрахунками на утримання закладу та заробітну плату працівникам на період передачі в комунальне підприємство з метою недопущення погіршення рівня надання медичних послуг та уникнення руйнування уже досягнутого рівня роботи СМСЧ №3, забезпечення реалізації державної політики в питаннях стабільності атомної енергетики, цивільного захисту населення на території стратегічного об’єкта та недопущення зростання протестних настроїв та соціальної напруги серед мешканців громади, для забезпечення безперебійного надання медичної допомоги населенню громади та працівникам ВП «РАЕС», в тому числі в умовах загрози поширення інфекційного захворювання коронавірусної інфекції СОVID-19:

лист на Міську раду про виділення коштів

 

лист на Міську раду про виділення коштів 2

 

Інформація за тиждень

22 червня 2020
Опубліковано в Новини

За період з 15.06. по 21.06.2020 року в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» народилось 8 дітей. На стаціонарне лікування поступило - 42 хворих (після попереднього обстеження на COVID-19). На сьогодні в закладі перебуває 55 хворих на стаціонарному лікуванні.

За миулий тиждень взято 127 зразків на ПЛР, з них позитивних – 32, та взято швидких 33 тести, з яких 2 позитивні.

Нажаль, за минулий тиждень втрачено два пацієнта з COVID-19. В більшості хворі та контактні знаходяться на лікуванні та під спостереженням сімейих лікарів в амбулаторних умовах.

Серед медичних працівників виявлено з початку карантину 7 підтверджених випадків зараження, в зв’язку з чим проводиться службове розслідування.

На минулому тижні за сприяння Благодійного Фонду «Громада Рівненщини» закладу було передано медичне обладнаня: відеоларингоскоп, концентратор кисню, 20 шт.портативних пульсоксиметрів та 20 шт. безконтактних інфрачервоних термометрів, а ще раніше – бактерицидна ультрафіолетова лампа, за що медики щиро вдячні небайдужим жителям нашого міста.

Що таке "ПАНІЧНА АТАКА"?

17 червня 2020
Опубліковано в Новини

 

У багатьох людей в житті буває лише один-два напади паніки, і проблема минає, можливо, коли закінчується стресова ситуація. Але якщо у вас періодичні, несподівані напади і ви відчуваєте постійний страх перед наступним, може виникнути стан, який називається панічним розладом.

Панічна атака — це раптовий епізод сильного страху, що зумовлює важкі фізичні реакції, без реальної небезпеки чи видимої причини. Коли трапляються напади паніки, ви можете подумати, що втрачаєте контроль, переживаєте серцевий напад або навіть помираєте.

Причини панічних атак

Невідомо достеменно, що саме зумовлює панічні атаки чи розлади, але ці фактори можуть відігравати певну роль:

 - спадковість;

 - стресова ситуація (переїзд, подружній конфлікт, операція, нові обов’язки чи фізична хвороба, смерть близької людини);

 - травматична подія (сексуальне насильство або серйозна аварія);

 - темперамент, чутливий до стресу або схильний до негативних емоцій;

 - зміни у роботі певних ділянок мозку;

 - куріння або надмірне споживання кофеїну;

 - історія дитячого фізичного або сексуального насильства.

Панічні атаки зазвичай починаються раптово, без попереджувальних ознак. Вони можуть завдати удару будь-коли — за кермом автомобіля, у торговельному центрі, під час засинання або ділової зустрічі.

Коли варто звернутися до лікаря

Якщо у вас були симптоми панічної атаки, якомога швидше зверніться по медичну допомогу. Панічні атаки хоча й спричиняють сильний дискомфорт, але не загрожують життю. Проте з ними важко впоратися самостійно, крім того, вони можуть посилитися без лікування.

Симптоми панічної атаки можуть також нагадувати симптоми інших серйозних проблем зі здоров’ям, наприклад, серцевий напад, тому важливо звернутися до сімейного лікаря, щоб виключити такі ризики.

Ускладнення панічних атак:

 - розвиток специфічних фобій (наприклад, страх керування автомобілем або виходу з дому);

 - часті звернення по медичну допомогу через погане самопочуття;

 - уникання певних соціальних ситуацій;

 - проблеми на роботі чи в школі;

 - депресія, тривожні розлади та інші психічні розлади;

 - підвищений ризик вчинення самогубства;

 - зловживання алкоголем або іншими речовинами.

Люди, які стикалися з панічними розладами, також можуть переживати агорафобію.

Це страх відкритого простору й натовпу, адже перебування в таких місцях або ситуаціях може спровокувати панічну атаку. Люди з агорафобією намагаються не виходити за межі оселі наодинці, не відвідувати супермаркети, уникати подорожей певними видами транспорту, можуть боятися переходити мости, їздити в ліфті тощо.

Допомога і профілактика:

зрозумійте причини тривоги, паніки й агорафобії;

визначте ситуації, яких ви уникаєте чи боїтеся;

оцініть природу конкретних симптомів, їх частоту і важкість, а також обставини, за яких виникає паніка;

з’ясуйте, чи є супутні фактори (депресія, інші тривожні стани, вживання психоактивних речовин тощо).

Рекомендовано:

 - практики для розслаблення м’язів;

 - релаксація за допомогою дихальних вправ;

 - навчитися розпізнавати власні ознаки стресу та визначити разом зі спеціалістом ефективні техніки для їх послаблення.

Інформація за тиждень

15 червня 2020
Опубліковано в Новини

В період з 09.06.2020 по 14.06.2020 року в пологому відділенні ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» народилось 10 дітей (двоє з них з сільської місцевості). За вказаний період померлих в стаціонарі закладу не було.

За минулий тиждень на стаціонарне лікуваня в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» поступило 40 хворих, виписано – 32 хворих. Станом на 15.06.2020 року на стаціонарному лікуванні в закладі перебувають 52 хворих. Всі пацієнти обстежені на COVID-19 та мають негативні результати. Також, за цей період проведено 39 швидких тестів (з них 4 позитивні), взято на дослідженя методом ПЛР 95 зразків, з них – 18 позитивні. Проведено дослідження методом ІФА, і як результат – 9 осіб мають позитивний результат. Госпіталізовано 4 хворих з COVID-19, двоє в Сарненську ЦРЛ та двоє до Рокитнівської ЦРЛ.

Всього з початку епідемії в нашому місті зафіксовано 73 випадки COVID-19. Основними проявами ускладнення на COVID-19 є розвиток різких форм пневмоній з проявами клінічної картини.

За минулий тиждень заклад отримав благодійу допомогу від ЖК «Перлина парку» та матеріальну допомогу у вигляді пральної машини в іфекційне відділення від нашого колеги ПП Мартинишина Ярослава, за що щиро вдячні працівики відділення та пацієнти закладу.

У Вараші проводитимуть лабораторне тестування на COVID-19

З метою запобігання поширенню на території міста Вараш та села Заболоття короновірусу COVID-19, 1 червня 2020 року на засіданні виконавчого ко­мітету Вараської міської ради одноголосно було прийнято рішення про виділення ДЗ «СМСЧ №3» з резервного фонду міста 253 тисячі 477 гривень.

Ці кошти спрямують на придбання виробів медич­ного призначення для проведення ІФА-тестів на анти­тіла до коронавірусу, що дасть можливість проводити у Вараші понад 100 тестів щодня.

Наразі в області діагностику проводять трьома ме­тодами: швидкими, ПЛР та ІФА-тестами. Метод ІФА (імуно-ферментний аналіз) – це вид аналізу, за допо­могою якого виявляється комплекс антиген-антитіл, що виробляються, коли організм уражений вірусом.

Згідно наказу МОЗ України №1227 від 20.05.2020 року «Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коро- навірусна хвороба (COVID-19)» лабораторне тестування на COVID-19 методом ІФА в першу чергу проводити­муть: пацієнтам з клінічними ознаками коронавірусної хвороби; пацієнтам з пневмонією; особам, які контак­тували з підтвердженими випадками; особам, які по­требують планової госпіталізації та/або операції; працівникам Національної поліції, Національної гвар­дії, медичним та фармацевтичним працівникам.

Інформація за тиждень

01 червня 2020
Опубліковано в Новини

В період з 25.05.2020 по 31.05.2020 на стаціонарне лікування в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» поступило 47 хворих, також за цей період виписано – 35, в пологовому будинку міста Вараш народилось 7 дітей. Станом на 31.05.2020 на стаціонарному лікуванні в закладі пербувають 53 хворих.

За минулий тиждень відмічається різкий ріст захворюванння на CОVID-19 (спалахом є ЦНАП Виконавчого комітету Вараської міської ради). В терапевтичному відділенні ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» 3 пневмонії, дитячому соматичному відділенні – 2 пневмонії, коронавірус в даних хворих не виявлено.

На жаль, при обстеженні пацієнта дитячого соматичного відділення маємо позитичний результат ПЛР, в результаті чого дане відділення наразі перебуває на карантині.

За тиждень проведено 31 швидкий-тест, з них 1- позитивий та 83 ПЛР дослідження, з них 11 позитивних. Дані хворі знаходяться під спостереженням сімейних лікарів та двоє хворих доправлено в Сарненську ЦРЛ.