Новини

Колектив ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ», члени координаційної групи(Латишенко Т.І.,Солдатова В.В., Барабух І.М., Грохольська Н.О., Ільїна А.П., Білоус Г.В., Галюк Ф.Є., Глушко В.С.,Суслик Т.І) на чолі з начальником Коцюбинським Олександром Володимировичем йшли до отримання статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» майже три роки. Це не було самоціллю,а лише бажанням утвердити сповідну у медичному закладі модель ставлення до пацієнток у найвідповідальніший момент їх життя.

В жовтні 2017 року здійснено оцінку підрозділів ДЗ «СМСЧ №3 МОЗУ» національним експертом, завідувачем методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України Романенко Л.В. та регіональними експертами Ковальовою Г.С., Гущіною Л.М. За даними оцінки визнано , що медична установа відповідає Глобальним критеріям ВООЗ ЮНІСЕФ . Присвоєно статус « Лікарня, доброзичлива до дитини» та вручено сертифікат.

Концепція розширеної і ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» охоплює всі заклади, які надають меддопомогу матерям і дітям , і включає не тільки грудне вигодовування, але і всі антенатальні, перинатальні, неонатальні і педіатричні практики(моніторинг щеплень;навчання та консультування батьків по догляду за дитиною,з питань харчування, фізичного та психомовного розитку дитини). Розширена концепція також вимагає нових підходів до клієнтів і передбачає створення середовища і умов дружніх для всієї родини. Особливим питанням залишається дотримання Міжнародного зведення правил маркетингу замінників грудного молока.

Вигодовування материнським грудним молоком - це єдиний природний та здоровий спосіб вигодовування дитини,який забезпечує ї гармонійний розвиток, закладає основи здоров'я на всі наступні роки життя людини. Як зазначено у Конвенціі ООН про права дитини, харчування є основним компонентом права дитини у досягненні найвищого можливого рівня здоров'я.

Науково доведено, що ні сьогодні, ні в осяжному майбутньому продукту, подібного до грудного молока, штучно створити принципово неможливо. Саме тому головною метою усіх ланок системи охорони здоров'я, які опікуються здоров'ям матерів та дітей, є всебічна підтримка раннього початку і тривалого природного вигодовування грудних дітей і дітей раннього віку.

Багато матерів під тиском комерційної реклами або, дотримуючись непрофесійних рекомендацій, вводять у раціон дитини до шести місяців воду, різні трав'яні чаї, соки або відразу розпочинають догодовувати дитину сумішами. Активна реклама та пропаганда замінників грудного молока привела до втрати багаторічної традиції годування грудьми, відсутність або незадовільна підготовка сім'ї до народження дитини, розлучення грудної дитини з матір'ю після пологів, жорсткий регламентований режим годування дитини, застосування засобів, що імітують груди матері, необґрунтоване догодовування, допоювання грудної дитини. А також недостатність практичних навичок у веденні лактації та грудного вигодовування власне у медичного персоналу.

В медичному закладі проводиться активна пропаганда грудного вигодовування. На базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України підготовлено тренерів по грудному вигодовуванню (лікаря-неонатолога Ільїну Анну Павлівну та лікаря-педіатра Тарасюк Наталію Володимирівну).

Принципи підтримки грудного вигодовування затверджені Наказом №715 від 28.10.2011р. Міністерства охорони здоров'я «Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи « Лікарня,доброзичлива до дитини» в Україні»

 

Підготувала: Лікар-педіатр Тарасюк Наталія Володимирівна

 

31081563 612965982384912 8558695641293783040 n