Новини

Допомагаємо рідним бути поруч!

26 грудня 2017
Опубліковано в Новини

Нещодавно, 02 листопада 2017 року, в м. Львів відбулася конференція з міжнародною участю на тему: «Лікар і родина пацієнта: нові підходи до командної роботи».

Лікарі нашого медичного закладу у складі: терапевтів дільничних Кіндратюк Любові Іванівни та Коваль Руслани Михайлівни, лікаря педіатра Денисової Тетяни Мирославівни, також взяли участь у цьому заході. Захід проводився за сприяння МОЗ України, ініційований фундацією Дім Рональда Мак Дональда в Україні. Ця фундація була заснована в США в 1974 році. З 2016 року вона працює в Україні. Її партнером - засновником є компанія Мак Дональд в Україні.

Місія фундації - створення Сімейних Кімнат. Це втілення програми, що покращує здоров’я, життя, благополуччя хворих дітей.

Щороку 7 млн. родин отримують допомогу від фундації: 90% провідних дитячих лікарень у світі співпрацюють з організацією і більше ніж 40% дітей, яким допомагає фундація - це немовлята в реанімаціях. Щоночі 345 Домівок Рональда Мак Дональда надають дах над головою для родин хворих, 389 тисяч волонтерів підтримують діяльність фундації в світі.

Днями на базі Львівської дитячої клінічної лікарні Охматдит розпочала функціонувати перша Сімейна Кімната.

Чому це важливо? Дітям під час лікування необхідно бути поруч з батьками. У сучасній медицині спільне перебування батьків і дітей у лікарнях є стандартом медичного обслуговування. Численні дослідження свідчать про позитивний терапевтичний вплив придатності рідних на процес виздоровлення дитини. їхня підтримка під час болісних процедур і маніпуляцій дарує дитині відчуття захищеності і турботи. А це значно зменшує тривогу як у батьків, так і у дітей. Саме в цьому і полягає суть сімейно - орієнтованої медицини, яка передбачає активне залучення родини до лікування пацієнта та догляду за ним в лікарні. Згідно з цим підходом, медичний персонал та батьки вважаються партнерами, які співпрацюють для найшвидшого видужання чи стабілізації стану дитини.

На даний час українська сфера охорони здоров’я активно реформується. Знімаються обмеження на перебування батьків з дітьми в стаціонарах. І хоч в більшості лікарень немає необхідних умов для родичі пацієнтів, у наших силах зробити все можливе для їхніх створень. Адже швидше одужання чи стабілізація стану дитини-це спільна ціль лікарів і батьків.

Сімейна Кімната Рональда Мак Дональда - це спеціально відведене місце в лікарні, де родичі хворих дітей можуть відпочити, відновити сили, випити чаю чи кави.

Сімейно - орієнтована медицина ґрунтується на переконанні, що до лікування та догляду за дитиною в лікарні слід залучати всю родину. І те, наскільки успішно дитина буде боротися з хворобою, значною мірою залежить від підтримки близьких.

Ключовим аргументом на користь придатності батьків стали дослідження психологічної травми, яку дитина отримує внаслідок розлуки з родиною під час госпіталізації. Тому сімейно - орієнтовний період це:

-        фокус на родині, як головному ресурсі дитини у боротьбі з хворобою;

-        визначення потреби дитини та її родини у фізичній та емоційній підтримці;

-        надання родині вичерпної інформації про стан здоров’я дитини;

-        активна участь батьків в ухваленні рішення, що стосується лікування дитини;

-     навчання батьків догляду за дитиною після виписки з лікарні. Основними принципами сімейно - орієнтованої медицини є:

-        взаємоповага: лікар - родина;

-        обмін інформацією про стан здоров’я пацієнта;

-        залучення сімей до участі в лікувальному процесі;

-        співпраця між пацієнтом, родиною та медичним персоналом у лікарні та поза її межами.

Сім’ї пацієнтів - це партнери охорони здоров’я. Взаємодія між рідними пацієнтів та медичним персоналом сприяє підвищенню якості медичних послуг. Необхідне відкрите і чесне спілкування між медичним персоналом, пацієнтом та родиною. Така взаємодія допомагає пацієнтові та його родині набути необхідного медичного досвіду та знань.

Присутність членів родини дуже помічна для пацієнтів та медичного персоналу. Адже рідні - це найважливіше джерело емоційної підтримки, яке чинить позитивний вплив на фізіологічному та психоемоційному рівнях. Батьки чи близькі родичі допомагають знайти індивідуальний підхід до пацієнта і помітити найближчі зміни в його стані, навіть коли дитина знаходиться без свідомості в реанімації, окрім того, присутність рідних знімає навантаження з медперсоналу й вивільняє час, який можна використати для турботи про інших дітей. Брак інформації про стан дитини та неможливість піклуватися про неї негативно впливають на психологічний та навіть фізичний стан батьків.

Сім’я пацієнта-це не просто відвідувачі, а невід’ємна частина групи догляду за пацієнтом. І саме присутність і підтримка рідних - необхідна частина лікування дитини.

Отож, висловлюю надію, що в недалекому майбутньому, і в нашій обласній дитячій лікарні (а можливо і в нашому місті), з’явиться Сімейна Кімната і ми на власному досвіді відчуємо перевагу сімейно - орієнтованої медицини.

Підготувала: лікар терапевт дільничний

терапевтичного відділення поліклініки

ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Кіндратюк Любов Іванівна

В рамках візиту народного депутата України В.П.Яніцького в місто Вараш та ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», діяльність якого пов’язана не тільки з медичними питаннями , але й іншими проблемами та питанням округу, в закладі відбулась приємна зустріч, а саме з зіркою українського та радянського футболу Вадимом Євтушенко, в якій хоч коротко,але згадано всі досягнення в минулому і до сьогодні нашого футболу.
 
111111 0001 
111111 0002
 
Вадим Евтушенко

Виступав за команди «Зірка» Кіровоград (1979), «Динамо» Київ (1980 - 1987, 1988), «Дніпро» Дніпропетровськ (1988), АІК Стокгольм, Швеція (1989 - 1993), «Сіріус» Упсала, Швеція (1994 - 1995). Чемпіон СРСР 1980, 1981, 1985, 1986, 1988 рр. Володар Кубка СРСР 1982, 1985, 1987, 1989 рр. Володар Кубка володарів Кубків УЄФА 1986 Чемпіон Швеції 1992 р. За збірну СРСР провів 12 ігор, забив 1 гол. Учасник чемпіонату світу 1986 р Тренер шведських клубів «Реймесшольм» Стокгольм (1996), «Хаммарбю» (з 1997-го). У січні 2008-го року був призначений помічником головного тренера збірної України.

 

Пенсіонери та студенти, працюючі та безробітні - усі без винятку мешканці Вараша б'ють на сполох, адже доля медичної частини у місті атомників невідома.

Чи потрібно буде їхати у Сарни, щоб отримати лікарську консультацію, бо ж саме там центр новоствореного госпітального округу? Це питання хвилює усіх жителів Вараша без винятку. Журналісти першого місцевого з'ясували, на які зміни варто очікувати людям.

Джерело: Esfil TV,

                  TVRivne1

 

Значна подія відбулась 29.11.2017 року  в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», а саме відкриття оновленої, після проведеного ремонту реєстратури  в поліклініці.  Всі відомо, що обличчя лікарні – це її реєстратура, куди звертаються пацієнти вперше, потрапивши до лікувального закладу.

Сьогодні на даний підрозділ покладаються великі надії, не тільки розподіл пацієнтів по лікарях та видача медичної документації (карток), але й врахований сучасний підхід з врахуванням заходів по реформуванню медичної галузі.

Сьогодні для пацієнта важливим моментом є якісне надання медичної послуги, а це і комфортне перебування в медичному закладі, відношення персоналу до пацієнта, взаємодія всіх підрозділів, які залучаються до роботи з пацієнтом.

Сучасною вимогою на сьогодні є комп’ютеризація закладу охорони здоров’я, доступне інформування про надані послуги та швидке реагування на проблеми та потреби пацієнта. Перший крок в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» зроблено. Крім наявності Інтернету та комп’ютерів  в кожному відділенні стаціонару та поліклініки виникла потреба взаємодії всіх структур та підрозділів, особливо  це потребує впровадження в поліклініці, де на сьогодні створено амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги, розпочинається реєстрація лікарів, а незабаром, декларування та реєстрація пацієнтів по системі e-Health.  Розпочато це з оновлення реєстратури, в якій будуть розподілені потоки діяльності, щодо надання первинної медико-санітарної допомоги, вторинної медичної допомоги та створенню відділень для надання медичних послуг, в тому числі, платних, первинних і періодичних медичних оглядів.

Завдяки активній позиції, яку займає депутат Верховної ради України Яніцький Василь Петрович, це вдається зробити. Ще біля двох місяців тому В.П.Яніцький перебуваючи в нашому місті Вараш та приймаючи участь в відкритті палати для Учасників ВВВ та бойових дій в хірургічному відділені ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України», до створення якої він теж приклав зусилля, ми отримали завдання розробити кошторис на ремонт реєстратури і завдяки Благодійному фонду «Наш край» вже через невеликий проміжок часу ми маємо оновлену реєстратуру, яка незабаром буде посилена і комп’ютеризована. Крім того,  В.П.Яніцький допоміг придбати новий монітор , який буде інформувати пацієнтів про роботу закладу охорони здоров’я,  і звісно, ми надіємось на подальшу співпрацю з народним депутатом України В.П.Яніцьким, на що отримано нове завдання та погодження на новий об’єкт співпраці.

1   2

Крім того, в рамках візиту Народного депутат України В.П.Яніцького до ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» відбулись інші важливі події. Як всі відомо, що Василь Петрович не байдужий до стану медицини та реформування в своєму окрузі, а саме одне з пріоритетних питань, які на сьогодні турбують депутата, це створення госпітальних округів в Рівненській області, а особливо в Північному регіоні. В зв’язку з цим, відбулась робоча нарада, в якій також прийняли участь керівництво ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» на чолі з начальником Коцюбинським О.В.,  міським головою Анощенком С.І., заступником міського голови Зубрецькою Н.О., головою комісії по охороні здоров’я  Ющуком Д.А. та іншими представниками громади та МСЧ.

5  6  8  10

Крім проблемних питань щодо створення госпітальних округів розглянуто інші важливі медичні питання, а саме перспектива придбання обладнання по онкопрограмі під патронатом В.П.Яніцького для ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України»; продовження ремонтних робіт в хірургічному відділенні. В свою чергу депутат  розповів про результати зустрічі з Прем’єр – Міністром України Володимиром Гройсманом та заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком щодо питань збереження спеціалізованої допомоги в містах супутниках АЕС та роль МСЧ в реформуванні медичної галузі та створення госпітальних округів.

13

Яскравим підсумком зустрічі було відзначення великою нагородою – Грамотою Верховної ради України заступника начальника з медичної частини Латишенко Тетяну Іванівну, яка будучи на посаді завідувача  акушерсько-гінекологічної служби, а сьогодні заступник начальника з медичної частини впровадила нові методи лікування та діагностики, високоякісної УЗД-діагностики, велику увагу приділяє широкому аспекту діяльності з часу поступлення хворих до момету виздоровлення, комфортному перебуванню хворих та надання якісних медичних послуг, удосконаленню організаційної роботи відділень на основі впровадження системи управління якістю ISO 9001:2015.

Весь колектив, громада міста вітають Т.І. Латишенко з великою нагородою держави, що є значною оцінкою діяльності всього нашого колективу – ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» .

7  14

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
За інформацією Вараського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, починаючи з 2002 року у нашому місті було зареєстровано 152 випадки ВІЛ-інфекції, 43 особи померли.
Станом на 30 листопада 2017 року на диспансерному обліку в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» перебувають 86 ВІЛ-інфікованих осіб дорослого віку жителів м. Вараш (56 чоловіків та 33 жінки) та 13 жителів Володимирецького району.
На облік в 2017 році було поставлено 16 осіб, 5 осіб померло та 2 особи вибули в інші регіони. 70 осіб отримують антиретровірусну терапію.
Обов’язково проходять обстеження вагітні жінки. На сьогодні в місті є 2 ВІЛ-інфіковані вагітні жінки та 32 дитини, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, з них 5 дітей перебувають на обліку до півторарічного віку. Вказані діти отримали необхідну медичну допомогу та проходять відповідні обстеження у віці 6, 12 та 18 місяців. Слід зауважити, що дітей із захворюванням на ВІЛ – інфекцію/СНІД в місті немає.
Вікова категорія ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають на обліку в м. Вараш, становить від 25 до 60 років. Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції все більш суттєвого епідемічного значення набуває статевий шлях. Актуальність передачі вірусу через кров під час введення наркотичних препаратів також залишається високою.
Якщо Ви вирішили пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД, якщо потрібна допомога спеціалістів або людей, в яких такі ж проблеми, чи потрібна додаткова інформація, звертайтесь:
- кабінет «Довіра» ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України” (поліклініка, 2-й поверх);
- Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Рівне, вул. Жоліо Кюрі, 19 (приміщення колишнього онкодиспансера), тел. (0362) 22-15-01, 22-69-42);
- Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (м. Рівне, вул. Чорновола, 74Б, тел. (0362) 43-97-63);
- Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (мкр. Будівельників, 3, 2-й поверх, «Телефон Довіри» 2-42-82).
Загальновідомо, що для цієї недуги немає «авторитетів», тому кожний з нас має бути обережним та дотримуватись простих правил для виключення усіх можливих варіантів зараження на ВІЛ!
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
За інформацією Вараського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, починаючи з 2002 року у нашому місті було зареєстровано 152 випадки ВІЛ-інфекції, 43 особи померли.
Станом на 30 листопада 2017 року на диспансерному обліку в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» перебувають 86 ВІЛ-інфікованих осіб дорослого віку жителів м. Вараш (56 чоловіків та 33 жінки) та 13 жителів Володимирецького району.
На облік в 2017 році було поставлено 16 осіб, 5 осіб померло та 2 особи вибули в інші регіони. 70 осіб отримують антиретровірусну терапію.
Обов’язково проходять обстеження вагітні жінки. На сьогодні в місті є 2 ВІЛ-інфіковані вагітні жінки та 32 дитини, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, з них 5 дітей перебувають на обліку до півторарічного віку. Вказані діти отримали необхідну медичну допомогу та проходять відповідні обстеження у віці 6, 12 та 18 місяців. Слід зауважити, що дітей із захворюванням на ВІЛ – інфекцію/СНІД в місті немає.
Вікова категорія ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають на обліку в м. Вараш, становить від 25 до 60 років. Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції все більш суттєвого епідемічного значення набуває статевий шлях. Актуальність передачі вірусу через кров під час введення наркотичних препаратів також залишається високою.
Якщо Ви вирішили пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД, якщо потрібна допомога спеціалістів або людей, в яких такі ж проблеми, чи потрібна додаткова інформація, звертайтесь:
- кабінет «Довіра» ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України” (поліклініка, 2-й поверх);
- Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Рівне, вул. Жоліо Кюрі, 19 (приміщення колишнього онкодиспансера), тел. (0362) 22-15-01, 22-69-42);
- Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (м. Рівне, вул. Чорновола, 74Б, тел. (0362) 43-97-63);
- Вараський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (мкр. Будівельників, 3, 2-й поверх, «Телефон Довіри» 2-42-82).
Загальновідомо, що для цієї недуги немає «авторитетів», тому кожний з нас має бути обережним та дотримуватись простих правил для виключення усіх можливих варіантів зараження на ВІЛ!

 

Джерело: Esfil TV