Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення

26 квітня 2019
  • розмір шрифту

         24 квітня 2019 року в місті Житомир відбулась Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року на якій були присутні представники організаторів охорони здоров’я Житомирської, Рівненської, Полтавської та Хмельницької областей. Нараду проводив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та національна служба охорони здоров’я. Під час цієї наради обговорювались перші результати пілотного проекту в Полтавській області, який розпочато з 01.04.2019 року , практичні питання трансформації охорони здоров’я з 2020 року, вимоги до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування.


         На нараді від міста Вараш приймали участь начальник ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» О.В.Коцюбинський та заступник директора КНП «Вараський ЦПМД» П.П. Пан.

Відповідно до положень Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (далі - Закон) з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.

     Програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 Закону за відповідними напрямами. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення (далі - договори) з Національною службою здоров’я України (далі - НСЗУ), базуючись на принципі “гроші йдуть за пацієнтом”.

460
Детальніше в цій категорії: