Надійне транспортування в руках досвідчених медиків - гарантія зберження життя пацієнта

09 квітня 2019
  • розмір шрифту

Медичне транспортування хворих — важлива частина лікувального процесу. Транспортування може бути плановим та екстреним.

Екстрене — невідкладне перевезення хворого в найближчу медичну установу або в спеціалізований медичний заклад для високоспеціалізованої медичної допомоги (стентування при гострому інфаркті міокарда, лікуванні геморагічного та ішемічного інсульту тощо).

Планове — не потребує надзвичайно швидких дій. Однак планове транспортування пацієнтів вимагає ґрунтовної попередньої підготовки. Неправильне переміщення може погіршити стан і навіть зашкодити здоров’ю хворого.

Коли виникає потреба перевезення хворих, дуже важливо, щоб їх супроводжував кваліфікований медичний персонал з великим досвідом у критичній медицині та подібних транспортуваннях. Безпечне перевезення хворих у важкому стані неможливо без проведення моніторингу життєво важливих показників, проведення діагностики, надання допомоги в разі погіршення стану в дорозі. Перевезення пацієнтів у важкому стані на далекі відстані здійснюється на спеціально обладнаних реанімобілях і в супроводі досвідченої лікарської бригади. Комфортне перевезення лежачих хворих потребує спеціальної медичної апаратури та інших транспортних девайсів, що входять в комплектацію реанімобілей: кардіомонітор, дефібрилятор, апарат ШВЛ, електрокардіограф, інфузомат, глюкометр, сучасні засоби іммобілізації тощо.

Планове транспортування лежачих хворих найчастіше не входить в обовязки державних служб швидкої допомоги, тому люди звертаються до приватних медичних компаній, які забезпечені необхідними засобами для перевезення пацієнтів і достатньою кількістю медичного персоналу.

Завдяки глибокому розумінню проблеми реформування медичної галузі, особистій зацікавленості в збереженні життя та здоров’я працівників ВП РАЕС, членів їх сімей та жителів міста — як основного ресурсу розвитку підприємства, спільними зусиллями керівництва
ВП “Рівненська АЕС” в особі генерального директора П. Павлишина, головного інспектора
Ю. Павлова, начальника ТрЦ С. Таякіна та керівництва ДЗ СМСЧ-3 О. Коцюбинського та
Т. Латишенко прийнято рішення про організацію міжгоспітального транспортування з забезпеченням спеціалізованим медичним транспортом та формуванням лікарсько-сестринських бригад як для екстрених так і планових транспортувань за рішенням медичних консиліумів лікарів ДЗ СМСЧ-3, а також потреб пацієнтів.

Вже в цьому році за останні два місяці здійснено шість екстрених транспортувань в реперфузійний центр міста Рівне для проведення коронографії та стентувань при гострому інфаркті міокарда. Цим пацієнтам проведена сучасна діагностика та лікування цього загрозливого для життя стану згідно міжнародних протоколів лікування.

Лікарський колектив відділення анестезіології з палатами для інтенсивної терапії має надію, що все ж таки реформування медицини почне створювати транспортну сітку нашого регіону з парамедиками для забезпечення екстреного та планового транспортування. Та на етапі переходу та невизначеності як лікарі так і медичні сестри дуже вдячні за можливість правильно лікувати хворих і отримувати оплату праці за це. Дуже вдячні за розуміння наших проблем всім організаторам цього процесу зі сторони ВП РАЕС — від керівництва до шоферів.

Сучасна медицина це дуже високотехнологічна галузь на стику декількох індустрій — ІТ, мікроелектроніки, оптики, телеком- технології, роботехніки, високотехнологічної фармацевтики.

Швидко змінюються досить консервативні звички лікарів та пацієнтів: спілкування через Skype, гаджети, персоналізованої медицини, дистанційні консультації, електронні історії хвороби, тощо.

В нашому випадку необхідно починати слідувати принципу шахової королеви Льюїса Керрола — необхідно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а для того щоб кудись потрапити, необхідно бігти, як мінімум удвічі швидше.

Лікарі МСЧ-3 мають надію на сучасний підхід, тих від кого це залежить, в оснащенні нашого закладу — наприклад мультиспіральним КТ, сучасними малоінвазивними операційними, комп’ютеризацією стаціонарів і взагалі сучасним оснащенням. Якщо ми з “брички” не пересядемо на “мерседес” - комфортна медицина міста буде під великим питанням.

 

Підготувала: завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Т.А.Луцик

 

 302

644
Детальніше в цій категорії: