«Онкологічні захворювання»

06 квітня 2019
  • розмір шрифту

Рак - це головна причина смерті в усьому світі.За прогнозами,ситуація погіршуватиметься і кількість хворих зростатиме протягом наступних двох десятиліть. У 2018 році у світі зареєстровано майже 14,1 млн нових випадків захворювання на рак.

Найбільш поширеними випадками раку є рак легень, рак молочно їзалози, рак товстої кишки та рак передміхурової залози.

В Україні - більше одного мільйона онкохворих пацієнтів.Щодня реєструється 373 нових випадки захворювання і щодня 164 людини помирають від раку. Ризик захворіти має кожен четвертий чоловік і кожна шоста жінка.

50% людей, у яких виявленно рак, - особи працездатного віку.Більше 30% пухлин виявляють на запущених стадіях.

Проте за даними ВООЗ, 30-50% онкологічнихзахворюваньможнапопередити. Тому наша спільна мета - профілактика і рання діагностика захворювання.

Онкологія - це захворювання людей похилого віку. Хоча хворіють і діти, але це порівняно небагато, за рік реєструють близько 1 тисячі онкозахворювань серед дітей. Це переважно пов’язано з генетикою та іншими факторами.

Тому людям після 45років потрібн озвернути на себе увагу. Першими проявами хвороби можуть стати загальна слабкість, апатія, безпричинна втрата ваги, підвищена температура тіла, потемніння, деформація або збільшення розмірів невусів, пігментних плям, довго не заживаючі рани, поява крові в сечі, калі, мокротинні при кашлі, порушення в роботі кишківника, поява лімфатичних вузлів або новоутворень на тілі, затяжний кашель. Із появою подібних симптомів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Для виявлення хвороб на ранній (безсимптомній) стадії необхідне систематичне проходження профілактичних оглядів. Для більш раннього виявлення хвороби жінкам потрібно володіти навичками самообстеження молочни хзалоз і проводити його щомісяця. Щороку необхідно проводити ультразвукове обстеження молочних залоз. А жінкам після 40 років - маммографію. Для своєчасного виявлення раку шийки матки жінкам щороку необхідно проходити огляд у гінеколога із проведенням кольпоскопії та цитологічним дослідженням. Щорічне проведення рентгенобстеження легенів і ультразвукове обстеження органів черевної порожнини.Чоловікам після 40 років необхідне проведення пальцевого обстеження простати.

Профілактика Онкологічних захворювань.

Для профілактикионкологічнихзахворюваньіснуютьуіверсальнімедичнізасоби:

  • виключитикуріння і вживання алкоголю
  • вживатирізноманітну і здоровуїжу на основірослиннихпродуктів і з низькимвмістомжирів
  • обмежитивживаннякопчених,смажених та консервованихпродуктів
  • регулярно займатися спортом і підтримуватиоптимальну вагу
  • дотримуватися режиму сну
  • обмежитивпливсонячнихпроменів

Підготувала: Кучерук Наталія Петрівна - лікар- хірург, онколог

835
Детальніше в цій категорії: