Круглий стіл до Національного тижня громадського здоров’я.

03 квітня 2019
  • розмір шрифту

У ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» проведено засідання у форматі круглого столу, щодо пріоритетних питань громадського здоров’я, зокрема Національного тижня громадського здоров’я, за участю лікарів інфекціоністів Соломки Л.Л., Сторожук Л.А., лікаря нарколога Хілько Н.Ю., психіатра Чистякової Л.М., терапевтами Орловською Ж.М., Омельчук І.П.,Волощук О.І., педіатра Галюка Ф.Є.

Цей захід проведено з метою популяризувати здоровий спосіб життя серед населення, що сприятимуть формуванню свідомого ставлення та відповідальності кожного за власне здоров’я.

Здоров’я за визначенням ВООЗ – це стан повного фізичного , духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад.

Адже, нажаль, соціально-економічні умови сучасної України, важка економічна ситуація, інформаційне перенасичення, інтенсифікація навчального процесу в школах, викликають тенденцію до погіршення здоров’я населення ,дітей та молоді зокрема, тому що, за оцінкою фахівця, приблизно 75% хвороб дорослих є наслідком умов життя в дитячі та юнацькі роки.

Обговорено питання наркоманії серед населення нашого міста, при цьому наркоманія «молодшає» ; також до наркотиків «тягнуться» і люди з депресивними настроями - жертви соціальної кризи, безробітні, діти з неблагополучних або неповних родин. Алкоголь і наркотичні речовини вживають і учасники та ветерани бойових дій на сході країни. Вживання наркотиків безпосередньо пов’язане з поширенням таких хвороб як ВІЛ\СНІД, гепатити В,С, інфекції, що передаються статевим шляхом.

Проведено обговорення профілактики артеріальної гіпертензії серед населення. Підвищена увага до цієї проблеми обумовлена тим, що є провідним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які в найбільшій мірі формують глобальний тягар хвороб та рівні смертності населення.

107
Детальніше в цій категорії: