05.05.2018р. відбулося засідання координаційної ради по ВІЛ\СНІДу та туберкульозу.

08 травня 2018
  • розмір шрифту

05.05.2018 відбулось чергове засідання  Координаційної ради  з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Вараському міськвиконкомі.

Під головуванням заступника міського голови Зубрецької Н.О. та в присутності начальника ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗ України" Коцюбинського О.В., лікарів-спеціалістів: лікаря-фтизіатра Клімук Л.О., лікаря-інфекціоніста Сторожук Л.А., представництва освіти, міського центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді розглянуто  виконання міської програми протидії захворюванню на туберкульоз та міської цільової програми протидії  ВІЛ (СНІДу) в місті Вараш, затвердженої в рамках міської комплексної програми "Здоров'я".

Станом на 05.05.2018р на «Д» обліку в кабінеті «Довіра» знаходиться 89 осіб (чоловіки 55, жінки 34) та 15 жителів Володимирецького району, з них 16 з 4 стадією ( СНІД ). На АРТ- терапії знаходиться 84 пацієнти, з них 15 жителів Володимирецького р-ну. Дітей з невстановленим ВІЛ -статусом 4 . З 2002р по місту народжено 33 діток ВІЛ- інфікованими мамами. Всі діти є здоровими. На обліку перебуває 1 вагітна (повторно вагітна, отримує APT).

Загалом по місту за обстежено 596 осіб, з них виявлено ВІЛ-позитивних 6.

Взято на облік 6 осіб, з них 4 впершевиявлених та 2 переведених з іншого регіону.

За 4 місяці 2018 року знято з обліку 1 особа (помер)

Кабінет «Довіра» постійно співпрацює з благодійними організаціями «Альянс», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ВБО «Час життя плюс» та реабілітаційним центром с.Щоків.

Фінансування APT відбувається за рахунок коштів різних джерел: державний бюджет - 80, глобальний фонд-4.

З метою раннього виявлення туберкульозу та інших захворювань органів диханя за перший квартал 2018 року обстежено флюорографічно - 5 193 чол.,  в тому чисті  - рентгенологічно - 444 чол.

Також проведено дітям  від 0 до 3-х років - 21 шкірну пробу Манту з 2ТО, від 4 до 14 років - 126 шкірних проб Манту з 2ТО.

В пологовому будинку проведено вакцинацію БЦЖ 111 новонародженим.

Станом на сьогоднішній день на обліку в протитуберкульозному кабінеті  міста Вараш перебуває 21 людина за активним туберкульозом. з  яких перша категорія - 14 чоловік, друга категорія - 2 чол., третя категорія - 1 чол., 4 категорія - 4 чол., 5 категорія - 68 чол.

За перший квартал 2018  року взято на диспансерний облік 2 чоловік з активним туберкульозом легень. Із яких одна особа будучи бактеріовиділювачем та маючи великі деструктивні зміни в легенях невдовзі померла.

На сьогоднішній день взято на диспансерний облік 4  чоловік з активним туберкульозом. Із яких 2 чоловік - це позалегенева форма туберкульозу, 2 чоловік з активним туберкульозом легень, вони бактеріовиділювачі та мають деструктивні зміни в легенях.

В результаті наданої інформації на нараді помічено  ряд питань по виконанню даних програм, перш за все необхідність придбання нового сучасного флюорографа.

712
Детальніше в цій категорії: