трав. 22

Верховна Рада України
Засідання «круглого столу» на тему:
«Створення госпітальних округів в Україні: проблеми та шляхи вирішення»

19 травня в місті Києві відбувся «круглий стіл» в приміщенні комітету з питань охорони здоров’я.

В роботі форуму прийняли участь начальник ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Коцюбинський Олександр Володимирович та голова постійної депутатської комісії Вараської міської ради з питань охорони здоров’я Ющук Дмитро Анатолійович, де нашій делегації було надано слово для виступу, в зв’язку порушеним питанням подальшої роботи ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України», формуванням госпітальних округів, які були порушені у зверненні депутатів Вараської міської ради до Верховної Ради України, Рівненської обласної ради, щодо вжиття заходів по запобіганню руйнування системи надання спеціалізованої медичної допомоги на території потенційно-аварійного об’єкта - ВП «Рівненська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», затверджене рішенням Кузнецовської міської ради сьомого скликання від 30.08.2016 року № 283, та надійшло за дорученням Голови Верховної Ради України до Комітету Верхової Ради України з питань охорони здоров’я.

Участь у заході взяли народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, інших заінтересованих міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій, регіональних закладів охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладів, профспілки працівників охорони здоров’я, Асоціації міст України, міжнародних організацій, а також фахівці, науковці, експерти та представники ЗМІ.

Як зазначалося під час «круглого столу», з моменту затвердження Кабінетом Міністрів у листопаді 2016 року Порядку створення госпітальних округів (Постанова КМУ від 30.11.2016 р. № 932) по всій території України розпочався процес створення госпітальних округів. Згідно з вказаною Постановою, госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та екстреної медичної допомоги населенню такої території.

Створення госпітальних округів має на меті, з одного боку, гарантувати пацієнтам своєчасність доступу до медичної допомоги, а з іншого – забезпечити максимально можливу якість медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів.

До складу госпітального округу мають входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Центром госпітального округу визначається населений пункт (що географічно є найближчим до центру округу), як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

На сьогодні Кабінетом Міністрів затверджено перелік та склад госпітальних округів у 13 регіонах України (Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Полтавській, Луганській, Тернопільській, Рівненській, Хмельницькій, Херсонській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві).

За наданою Міністерством охорони здоров’я України інформацією, готуються розпорядження Уряду про затвердження переліку та складу госпітальних округів у Івано-Франківській, Кіровоградській та Черкаській областях. Пропозиції Вінницької, Донецької та Сумської обласних державних адміністрацій аналізуються МОЗ України. Волинська, Закарпатська, Харківська, Львівська, Миколаївська та Одеська області готують пропозиції для формування складу та переліку закладів охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню на певній території.

Однак з початку формування госпітальних округів до Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я надходять численні звернення від народних депутатів України, органів місцевого самоврядування (обласних, районних, міських рад, рад об’єднаних територіальних громад), громадських організацій, колективів закладів охорони здоров’я, медичної профспілки та громадян із різних регіонів України, що свідчать про наявність суттєвих проблем у цій сфері та відсутність конструктивної співпраці з питань формування госпітальних округів між різними гілками виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування. Наголошується на відсутності достатнього нормативно-правового забезпечення процесу створення госпітальних округів. Так, Міністерством охорони здоров’я України дотепер не затверджено обсяг надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня.

Також існують перестороги, що у разі створення госпітального округу, який включатиме до свого складу декілька районів та міст обласного значення, може відбутися зменшення або припинення надання медичної субвенції з державного бюджету районам, де не буде створено багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування, що потягне за собою перепрофілювання, скорочення або навіть закриття районних лікарень. Окрім того, заявники звертають увагу на значну відстань між населеними пунктами (особливо гостро ця проблема стоїть у гірських та аграрних районах), вкрай низьку якість доріг, відсутність прямого транспортного сполучення, високі ціни на пальне та проїзні квитки, що ускладнює доїзд пацієнтів з інших районів до місць розташування майбутніх багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.

З огляду на наявність суттєвих проблем у цій сфері Комітетом ініційовано проведення тематичного засідання «круглого столу» для організації широкого діалогу та напрацювання спільних рішень за участю представників законодавчої та виконавчої гілок державної влади, представників місцевого самоврядування, медичної спільноти та громадськості.

Заслухавши інформацію Міністерства охорони здоров’я України, представників органів місцевої влади та місцевого самоврядування з різних регіонів України щодо нагальних питань створення госпітальних округів, учасники заходу наголосили на необхідності недопущення зменшення обсягів медичної субвенції на надання вторинної медичної допомоги населенню України та підкреслили необхідність розроблення та затвердження МОЗ України відповідних нормативно-правових актів у цій сфері, які встановлюватимуть чіткі критерії для визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів при створенні госпітального округу, в тому числі стандартний перелік їхніх відділень та об’єм надання вторинної (спеціалізованої допомоги), що повинен забезпечуватись ними, нормативи матеріально-технічного оснащення тощо.

За результатами «круглого столу» буде підготовлено та ухвалено відповідну резолюцію.

Нами озвучено два важливих питання. Це створення додатково ще однієї гостітальної лікарні та округу з центром в місті Вараш, зі збереженням спеціалізованості характеру діяльності нашого закладу, враховуючи збереження спецалізованого напрямку діяльності в зв’язку із врахуванням наявності ВП «Рівненської РАЕС».

За результатами круглого столу було прийнято резолюцію про призупинення формування госпітальних округів до вирішення всіх проблемних питань.

Начальник ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України»
О. В. Коцюбинський

квіт. 26

20 квітня 2017 року відбувся круглий стіл на тему: «Клінічний розбір пацієнтів з порушенням ритму та артеріальної гіпертензії» за участю кандидата медичних наук Маслій Софії Мар’янівни лікаря аритмолога Центру лікування складних розладів серцевого ритму м. Рівне.

Присутні лікарі терапевти терапевтичного відділення поліклініки, кардіологи, педіатри ДЗ №СМСЧ №3 МОЗ України» обговорювали питання профілактики виникнення інсульту при фібриляції передсердь, з використанням антикоагулянтів, інгібіторів ангіотензинперетворюючих ферментів (ІАПФ), блокаторів ренінагіотензину ІІ (БРА), B – блокаторів.

Ще раз наголошувалось про прихильність до лікування пацієнтів з гіпертонічною хворобою, щоб запобігти розвитку ускладнень. Дуже важливо виконувати рекомендації щодо медикаментозного лікування, які ґрунтуються на принципах доказової медицини та їх ефективність доведена в міжнародних дослідженнях.

Підготувала:
завідувач терапевтичного відділення поліклініки
ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України»
Г. М. Бортнік

квіт. 26

З 01 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки». В цій програмі беруть участь 157 торгових найменувань лікарських препаратів. За 23 препарати Держава повністю компенсує їх вартість.

Ці препарати в аптеках можна отримати за рецептом - безкоштовно.

За всі інші ліки, згідно реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, пацієнт доплачує. Сума доплати за упаковку вказано в останній колонці.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню on Scribd

Перелік аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки» в м. Вараш:

ДП ДАК "Ліки України"
аптека №7
м-н Будівельників, 20
ПП "Наша Аптека" м-н Вараш, 11/3
м-н Будівельників, 71г
ФОП "Семків С. І." м-н Будівельників, 57
ФОП "Герман Г. А." м-н Перемоги, 19
вул. Енергетиків, 23
ПП "Соломія-Сервіс"
("Подорожник")
м-н Вараш, 11/3
м-н Будівельників, 49
ТзДВ "Рівнефармація" вул. Енергетиків, 23

Як отримати ліки?

 1. Зверніться до лікаря, та отримайте виписаний рецепт.
 2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і має таку ось таку наліпку - https://goo.gl/2KaRpp.

  nakleyka dostupni_liki

 3. Отримайте ліки. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: чи ці ліки будуть безкоштовні або з частковою доплатою за рецептом.
 4. Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?
 • можна зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку;
 • можна звернутися в іншу аптеку.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за такими категоріями:

 1. Серцево - судинні захворювання.
 2. Бронхіальна астма.
 3. Цукровий діабет II типу.

Мета програми «Доступні ліки» - забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і попередять виникнення ускладнень та передчасної смертності.

Підготувала
завідувач терапевтичного відділення поліклініки
ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України"
Г. М. Бортнік

квіт. 26

Нещодавно в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» відбулися зміни, які стосуються протитуберкульозного кабінету в м. Вараш. Як відомо, всі роки тубкабінет знаходився в поліклініці медико-санітарної частини на третьому поверсі, що не зовсім відповідав стандартам інфекційного контролю. Тому, протитуберкульозний кабінет було перенесено в інфекційне відділення.

Таким чином, ми забезпечимо відокремлення потоків пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, що унеможливить інфікування здорового населення. Це сприятиме належній організації здачі аналізу мокроти на мікобактерії туберкульозу, адже тепер, так званий «грибочок», де пацієнти здають мокроту, знаходиться поблизу протитуберкульозного кабінету. Також в протитуберкульозному кабінеті проводиться ДОТ-терапія. ДОТ абревіатура походить від англійських слів Directly Observed Treatment - лікування під безпосереднім наглядом. ДОТ-кабінет забезпечує контрольоване лікування хворих на туберкульоз, що не виділяють збудника туберкульозу і одержують лікування в амбулаторних умовах.

Ми впевнені, що цими змінами ми гарантуємо дотримання необхідних стандартів інфекційного контролю та забезпечимо належний стан протитуберкульозної служби.

квіт. 14

Щиро вітаємо працівників державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина № 3 МОЗ України» та всіх мешканців міста Вараш зі святом світлого Христового Воскресіння!!!

Нехай царюють у Ваших серцях радість і душевний спокій!
Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, а помисли щирими та добрими.
Нехай Божа милість та благословення оросять Ваше життя, а мир, любов та злагода запанують у Ваших оселях.
Зичимо Вам гарного настрою, відмінного здоров’я, сімейного затишку, незмінного успіху та здійснення задумів.
Всіх Вам земних благ!

Адміністрація

Сторінка 1 із 17